Farmaro
Meniu ☰
Bioflu Plus | 16 capsule moi BIOFARM — preț și oferte

Bioflu Plus | 16 capsule moi BIOFARM

de la BIOFARM

Fii primul care dă o notă:

Bioflu Plus | 16 capsule moi de la BIOFARM este disponibil la o farmacie online parteneră, la prețul de 25,99 lei. Cel mai ieftin Bioflu Plus | 16 capsule moi îl găsești la Medimfarm. Prețuri verificate .

  • Capsule

1 magazin comparat · istoric de preț 90 de zile · prețuri actualizate zilnic

Cel mai bun preț

25,99 lei

la Medimfarm În stoc

Vezi oferta la Medimfarm Salvează la favorite

Preț verificat: 28.09.2026

Prețuri Bioflu Plus | 16 capsule moi — toate ofertele (1)

Magazin Preț Stoc Acțiune
Medimfarm Cel mai ieftin

Preț verificat

25,99 lei În stoc Vezi oferta

Alte produse de la BIOFARM

Vezi toate produsele BIOFARM »

Istoricul prețului pentru Bioflu Plus | 16 capsule moi (90 de zile)

max 25,99 lei min 16,00 lei 30.06 27.09

Descriere Bioflu Plus | 16 capsule moi

Bioflu Plus se utilizeaza pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive şi febrei asociate bolilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronşite). Tratament simptomatic în răceală şi gripă. Contraindicatii: Nu utilizaţi Bioflu Plus dacă sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrină, bromhidrat de dextrometorfan, maleat de clorfenamină sau alte antihistaminice sau la oricare dintre celelalte componente ale Bioflu Plus. Precauţii: Înainte să utilizaţi Bioflu Plus, adresaţi-vă medicului dumneavoastră, farmacistului sau asistentului medical. Sarcina, alăptarea și fertilitatea: Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționți să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Datorită posibilei relaţii dintre apariţia de malformaţii fetale şi expunerea la pseudoefedrină în primul trimestru de sarcină pe de o parte, iar pe de altă a faptului că în timpul ultimelor trei luni de sarcină, toţi inhibitorii sintezei prostaglandinelor pot expune fătul la toxicitate cardiopulmonară (hipertensiune pulmonară cu închiderea canalului arterial) şi renală sau pot să inhibe contracţiile uterului medicamentul nu trebuie administrat în timpul sarcinii. Pseudoefedrina se excretă în laptele matern în cantitate mare, putând determina reacţii adverse cardio-vasculare şi neurologice la sugar. De asemenea, dextrometorfanul se excretă prin laptele matern. Au fost descrise câteva cazuri de hipotonie musculară şi de apnee la sugari, după administrarea la mame a altor antitusive centrale în doze mai mari decât cele terapeutice. Clorfenamina se excretă în cantităţi mici în laptele matern şi nu este recomandată administrarea la mamele care alăptează datorită faptului că poate determina reacţii adverse la sugari (agitaţie sau iritabilitate). De aceea, ca măsură de precauţie, nu se recomandă administrarea medicamentului la femeile care alăptează. Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor: Bioflu Plus, capsule moi are influenţă majoră asupra capacităţii de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje. Conducătorii de vehicule şi cei care folosesc utilaje trebuie avertizaţi asupra riscului de somnolenţă şi ameţeli legat de utilizarea medicamentului. Mod de administrare: Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur. Adulţi şi adolescenţi: doza uzuală este de o capsulă moale Bioflu Plus seara, înainte de culcare. Se recomandă utilizarea în asociere cu Bioflu Plus, capsule moi, acesta din urmă fiind administrat pentru ameliorarea simptomatologiei diurne. Durata tratamentului trebuie să fie scurtă (maxim 5 zile). Nu se administrează copiilor cu vârstă mai mică de 12 ani. Dacă sunt utilizate în același timp și alte medicamente care conțin paracetamol, asigurați-vă că nu veți depăși doza zilnică maximă de paracetamol recomandată. Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acestmedicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Compozitie: - Substanţele active sunt paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrină, bromhidrat de dextrometorfan sub formă debromhidrat de dextrometorfan anhidru şi maleat de clorfenamină. O capsulă moale conţine paracetamol 250,00 mg, clorhidrat de pseudoefedrină 30,00 mg, bromhidrat de dextrometorfan 10,51 mg corespunzător labromhidrat de dextrometorfan anhidru 10,00 mg şi maleat de clorfenamină 2,00 mg. - Celelalte componente sunt: conţinutul capsulei-povidonă K 25, propilenglicol, apă purificată, polietilenglicol 400 şi capsula-gelatină, glicerol, sorbitol lichid parţial deshidratat, p-hidroxibenzoat de metil, albastru brevetat V (E 131), apă purificată. Prezentare: 16 capsule moi Atentionare: Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră. Prospect: www.anm.ro/_/_PRO/PRO_12141_28.06.19.pdf

Întrebări frecvente despre Bioflu Plus | 16 capsule moi

Unde este cel mai ieftin Bioflu Plus | 16 capsule moi?
Cel mai mic preț este 25,99 lei, la Medimfarm.
Câte magazine vând acest produs?
1 magazin partener are produsul în stoc.
A scăzut prețul?
Nu, prețul curent este peste media ultimelor 90 de zile.

Alternative la Bioflu Plus | 16 capsule moi și alte produse BIOFARM

Bioflu | 16 capsule moi

Bioflu | 16 capsule moi

BIOFARM

de la 23,99 lei

Cu 8% mai ieftin / unitate · aceeași substanță · aceeași formă

Baraka 100 mg, 24 capsule moi, Pharco

Baraka 100 mg, 24 capsule moi, Pharco

PHARCO IMPEX 93

de la 24,12 lei

2 oferte

Cu 38% mai ieftin / unitate · alt brand · aceeași formă

Baraka Forte, 500 mg, 60 capsule moi, Pharco

Baraka Forte, 500 mg, 60 capsule moi, Pharco

PHARCO PHARM

de la 70,70 lei

3 oferte

Cu 27% mai ieftin / unitate · alt brand · aceeași formă

Islasept, 24 drajeuri moi, Benesio

Islasept, 24 drajeuri moi, Benesio

BENESIO

de la 36,72 lei

Cu 6% mai ieftin / unitate · alt brand