Farmaro
Meniu ☰
Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml — preț și oferte

EAN 8056746071189

  • 1 farmacie comparată
  • Verificat

Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml

de la CURASEPT 50 ml
Fii primul care dă o notă:

Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml este disponibil la o farmacie online parteneră, la prețul de 25,23 lei. Cel mai ieftin Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml îl găsești la Farmaciile Napofarm. Prețuri verificate .

Alternativă similară cu 58% mai ieftină pe 100 ml: Pasta de dinti copii cu aroma de capsuni Fluor Calcium, 75 ml, Kin

Cel mai bun preț În stoc

25,23 lei

la Farmaciile Napofarm · 50,46 lei / 100 ml

Vezi oferta la Farmaciile Napofarm

Se deschide site-ul farmaciei. Costul transportului și prețul final le vezi acolo.

  • Preț verificat: 18.10.2026, din feedul oficial al farmaciei
  • Ordinea ofertelor nu depinde de comision. Cum facem bani

Este un moment bun să cumperi?

Preț la nivelul mediei

Prețul de azi este aproape de media ultimelor 90 de zile (25,37 lei).

vs. media 90 de zile
−0,6%
minim 90 de zile
24,99 lei
tendință 30 de zile
Stabil

Prețuri Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml — toate ofertele (1)

Ordonate după preț, același cod EAN la fiecare farmacie.

Magazin Preț Acțiune
Farmaciile Napofarm Cel mai ieftin

Preț verificat

50,46 lei / 100 ml

25,23 lei Vezi oferta Farmaciile Napofarm

Comparat cu alternativele

Prețul de azi și cât plătești pe unitate, pentru produse similare: aceeași substanță sau același tip de produs. Până la −58% pe 100 ml.

Produsele au compoziții diferite: comparația e de preț și cantitate, nu o recomandare medicală. Procentul pe unitate apare doar între aceleași unități (comprimat cu comprimat, ml cu ml).

Istoricul prețului pentru Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml (90 de zile)

Cel mai mic preț din fiecare zi, la toate farmaciile comparate. Prețurile aberante sunt excluse.

max 26,26 lei min 24,99 lei 27.08 18.10
  • Cel mai mic preț pentru Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml din ultimele 90 de zile: 24,99 lei.
  • Prețul curent este cu 0,6% sub media ultimelor 90 de zile (25,37 lei).

Te anunțăm când scade prețul

Un singur e-mail, doar când una dintre farmacii coboară sub pragul tău. Fără newsletter.

Intră în cont și activează alerta

Nu ai cont? Creează unul gratuit.

Ce este Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml

Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml este un produs din categoria Igienă orală. Ambalajul conține 50 ml.

Ingrediente active

Hidroxiapatite Biomimetice: Magneziu, stronțiu, carbonat si fluor pentru stabilizarea fazei minerale si remineralizarea smaltului. Chitosan: Ajuta la eliberarea controlata a componentelor active. Fluor: Protejeaza impotriva cariilor si intareste smaltul dentar. De ce sa alegi Biosmalto pentru copii? Biosmalto Baby-Kids este ideal pentru protejarea si intarirea smaltului dentar al copiilor. Formula sa bioactiva previne proliferarea placii bacteriene, protejand dintii in timpul procesului de dezvoltare a acestora. Este recomandata copiilor cu varsta cuprinsa intre 6 luni si 6 ani.

Mod de utilizare

Se recomanda utilizarea pastei de dinti Biosmalto Baby-Kids de doua ori pe zi, sub supravegherea unui adult. Aplicati o cantitate mica pe periuta de dinti si curatati dintii copilului. Evitati inghitirea pastei si nu lasati copilul sa foloseasca pasta fara supraveghere. Pachetul contine: 1 tub de 75 ml.

Compoziția, modul de utilizare și atenționările sunt preluate din descrierea producătorului, fără modificări. Verifică eticheta sau prospectul înainte de utilizare.

Text producător Descriere Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml

Textul aparține producătorului și e preluat din feedul farmaciei. Afirmațiile despre efecte nu sunt verificate de Farmaro.

Pasta de dinti Biosmalto Baby-Kids cu Fluor (6 luni - 6 ani) Pasta de dinti Biosmalto Baby-Kids cu Fluor este rezultatul a 7 ani de cercetare si teste clinice, creata special pentru a proteja smaltul dentar al copiilor cu varste cuprinse intre 6 luni si 6 ani. Formula inovatoare, pe baza de substante biomimetice, biocompatibile si bioactive, ajuta la repararea si remineralizarea smaltului si dentinei. Beneficii Cheie: Remineralizeaza Smaltul Dentar: Ajuta la refacerea si protejarea smaltului dentar, prevenind formarea cariilor. Formula Biomimetica: Substantele active din pasta de dinti au structuri chimice si fizice similare celor naturale ale smaltului si dentinei. Biocompatibilitate: Fara efecte toxice, formula este sigura pentru utilizare zilnica in aplicatii orale. Eficienta Prelungita: Chitosanul din formula ajuta la eliberarea controlata a ionilor activi, asigurand protectie continua. Cum Functioneaza: Formula pastei de dinti Biosmalto Baby-Kids actioneaza la nivelul smaltului si dentinei, stimuland procesele naturale de remineralizare. Aceste procese sunt similare celor care se petrec in mod natural in organism, contribuind la refacerea structurii dintilor.

Întrebări frecvente despre Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml

Unde este cel mai ieftin Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml?
Cel mai mic preț este 25,23 lei, la Farmaciile Napofarm (verificat 18.10.2026).
Câte magazine vând acest produs?
1 magazin partener are produsul în stoc.
A scăzut prețul?
Da, prețul curent este sub media ultimelor 90 de zile.
Cât costă 100 ml?
50,46 lei la cel mai bun preț (25,23 lei pentru 50 ml).

Alternative la Curasept Pasta De Dinti Fara Fluor Baby-Kid Aroma De Capsuni Biosmalto, 50 Ml

Alte produse de la CURASEPT

Vezi toate produsele CURASEPT »

Cel mai mic preț 25,23 lei · Farmaciile Napofarm

Vezi oferta