Farmaro
Meniu ☰
Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml — preț și oferte
  • La minimul ultimelor 90 de zile
  • 1 farmacie comparată
  • Verificat

Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml

șampon · 200 ml
Fii primul care dă o notă:

Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml este disponibil la o farmacie online parteneră, la prețul de 66,29 lei. Cel mai ieftin Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml îl găsești la Liki24. Prețuri verificate .

Alternativă similară cu 70% mai ieftină pe 100 ml: Fructis Anti-mătreață cu ceai verde – șampon calmant 250 ml

Cel mai bun preț În stoc

66,29 lei

la Liki24 · 33,15 lei / 100 ml

Vezi oferta la Liki24

Se deschide site-ul farmaciei. Costul transportului și prețul final le vezi acolo.

  • Preț verificat: 18.10.2026, din feedul oficial al farmaciei
  • Ordinea ofertelor nu depinde de comision. Cum facem bani

Este un moment bun să cumperi?

Preț la nivelul mediei

Prețul de azi este aproape de media ultimelor 90 de zile (66,29 lei). Este și cel mai mic preț din perioadă.

vs. media 90 de zile
0,0%
minim 90 de zile
66,29 lei
tendință 30 de zile
—

Prețuri Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml — toate ofertele (1)

Ordonate după preț.

Magazin Preț Acțiune
Liki24 Cel mai ieftin

Preț verificat

33,15 lei / 100 ml

66,29 lei Vezi oferta Liki24

Comparat cu alternativele

Prețul de azi și cât plătești pe unitate, pentru produse similare: aceeași substanță sau același tip de produs. Până la −70% pe 100 ml.

Produsele au compoziții diferite: comparația e de preț și cantitate, nu o recomandare medicală. Procentul pe unitate apare doar între aceleași unități (comprimat cu comprimat, ml cu ml).

Istoricul prețului pentru Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml (90 de zile)

Cel mai mic preț din fiecare zi, la toate farmaciile comparate. Prețurile aberante sunt excluse.

66,29 lei 08.10 18.10
  • Cel mai mic preț pentru Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml din ultimele 90 de zile: 66,29 lei.
  • Prețul curent este la nivelul mediei ultimelor 90 de zile (66,29 lei).

Te anunțăm când scade prețul

Un singur e-mail, doar când una dintre farmacii coboară sub pragul tău. Fără newsletter.

Intră în cont și activează alerta

Nu ai cont? Creează unul gratuit.

Ce este Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml

Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml este un produs. Se prezintă sub formă de șampon, ambalaj de 200 ml.

Ingrediente

Apă, Lauril sulfat de sodiu, Cocamiddopropil betaină, Cocamide DEA, Glicerină, PEG-7 Gliceril cocoat, Sulfură de seleniu, Dioxid de titan, Silicon Quaternium 20, Acrilați/C10-30 Alchil acrilat crosspolimer, Bisabolol, Propilen glicol, Extract de Camellia sinensis, Diazollidinil uree, Hidroxid de sodiu, Clorură de sodiu, Metiloroizotiazolinonă, Metilizotiazolinonă, Acid citric, Parfum, Salicilat de benzil, Hexil cinnamal, Limonene, CI 42051, CI 19140.

Ingrediente active

Sulfură de seleniu – un ingredient activ cu puternice proprietăți antifungice și keratolitice. Inhibă descuamarea excesivă a scalpului, elimină fungii responsabili de mătreață și reduce mâncărimea și iritația. Bisabolol – un ingredient natural cu proprietăți antiinflamatorii și calmante. Reduce roșeața și susține regenerarea scalpului. Extract de ceai verde (extract de Camellia Sinensis) – are proprietăți antioxidante, întărește părul, îmbunătățește microcirculația scalpului și ajută la reconstruirea barierei sale naturale de protecție. Propilen glicol – Ajută la menținerea umidității în scalp și păr, prevenind uscarea. Destin Pentru îngrijirea tuturor tipurilor de păr, în special a persoanelor care se luptă cu mătreața, mâncărimea și iritațiile scalpului.

Mod de utilizare

Aplicați o cantitate mică de șampon pe părul umed. Masați ușor scalpul până se formează spumă. Lăsați să acționeze 2-3 minute pentru a permite ingredientelor active să acționeze. Clătiți bine cu apă. Utilizați de 2-3 ori pe săptămână pentru rezultate optime. Comentarii În caz de hipersensibilitate la oricare dintre ingrediente, întrerupeți utilizarea produsului.

Compoziția, modul de utilizare și atenționările sunt preluate din descrierea producătorului, fără modificări. Verifică eticheta sau prospectul înainte de utilizare.

Text producător Descriere Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml

Textul aparține producătorului și e preluat din feedul farmaciei. Afirmațiile despre efecte nu sunt verificate de Farmaro.

Descriere Regal cu sulfură de seleniu Șampon calmant anti-mătreață – un șampon inovator anti-mătreață, conceput pentru cei care se confruntă cu probleme persistente ale scalpului, cum ar fi mătreața, mâncărimea și roșeața. Formula sa unică elimină eficient mătreața, hrănind în același timp părul și restabilind echilibrul scalpului. Acest șampon acționează în două moduri: vizează sursa problemei și asigură un păr sănătos și frumos. Proprietăți Șampon calmant anti-mătreață, Regal cu sulfură de seleniu • Combate eficient cauza mătreții, inclusiv dezvoltarea ciupercii Pityrosporum ovale . • Reduce descuamarea pielii, reduce roșeața și elimină mâncărimea. • Reduce iritația și susține regenerarea leziunilor minore ale pielii, cum ar fi zgârieturile. • Adaugă energie și strălucire părului, îl întărește, îi conferă un aspect sănătos, acționează ca antioxidant și îmbunătățește vitalitatea scalpului. • Curăță părul, îndepărtând impuritățile, excesul de sebum și reziduurile produselor de styling. • Hidratează scalpul și părul, împiedicându-le să se usuce în timpul spălării.

Întrebări frecvente despre Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml

Unde este cel mai ieftin Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml?
Cel mai mic preț este 66,29 lei, la Liki24 (verificat 18.10.2026).
Câte magazine vând acest produs?
1 magazin partener are produsul în stoc.
A scăzut prețul?
Prețul este stabil — la nivelul mediei ultimelor 90 de zile.
Cât costă 100 ml?
33,15 lei la cel mai bun preț (66,29 lei pentru 200 ml).

Alternative la Regal cu sulfură de seleniu, șampon calmant anti-mătreață, 200 ml

Șampon cu seleniu Dr Seidel 220 ml

Șampon cu seleniu Dr Seidel 220 ml

Dr. Seidel

de la 60,49 lei

Aceeași substanță activă · aceeași formă

Fructis Anti-mătreață cu ceai verde – șampon calmant 250 ml

Fructis Anti-mătreață cu ceai verde – șampon calmant 250 ml

Fructis

de la 24,85 lei

Cu 70% mai ieftin / 100 ml · același tip de produs · aceeași formă

Sampon calmant anti-matreata Derma X Pro Soothe, 300ml, Head & Shoulders

Sampon calmant anti-matreata Derma X Pro Soothe, 300ml, Head & Shoulders

Head & Shoulders

de la 32,94 lei

Cu 67% mai ieftin / 100 ml · același tip de produs · aceeași formă

Amaderm, șampon hidratant și calmant anti-mătreață, 150 ml

Amaderm, șampon hidratant și calmant anti-mătreață, 150 ml

Amaderm

de la 47,08 lei

Cu 5% mai ieftin / 100 ml · același tip de produs · aceeași formă

Bioderma Node P Șampon calmant anti-mătreață Apaisant 400ml

Bioderma Node P Șampon calmant anti-mătreață Apaisant 400ml

BIODERMA

de la 63,98 lei

Cu 52% mai ieftin / 100 ml · același tip de produs · aceeași formă

Sampon anti-matreata, 675ml, Wash&Go

Sampon anti-matreata, 675ml, Wash&Go

Wash&Go

de la 26,22 lei

Cu 88% mai ieftin / 100 ml · același tip de produs · aceeași formă

Cel mai mic preț 66,29 lei · Liki24

Vezi oferta